Dźwignia stożkowa i nasadki. Po co to komu?

Masz już dość zastanawiania się i szukania informacji na temat strzyżarek, maszynek, multigroomerów czy innych trymerów? Czym one wszystkie się różnią i co nimi ogolisz? Będzie krótko i na temat.

Maszynka do strzyżenia

Chcesz ściąć włosy? Temu zadaniu dedykowana jest maszynka do strzyżenia, zwana także strzyżarką do włosów. Sięgnijmy po iście encyklopedyczną formułkę, by nie było żadnych wątpliwości. „Strzyżarka- urządzenie elektryczne, którego przeznaczeniem jest cięcie i strzyżenie włosów na głowie”.

 

Trymer

Trymer natomiast  ma nieco inne zastosowanie. Tutaj także wspomożemy się szkolną formułką. „Trymer- maszynka służąca do strzyżenia brody, wąsów, okolic bikini, a nawet zbędnego owłosienia w nosie i uszach”. Istnieją trymery tylko do brody, lub tylko do ciała. Lub miks tych obu.

 

Multigroomer

Pozostaje jeszcze multigroomer. Czym on jest? Chciałoby się powiedzieć, że wielofunkcyjnym trymerem, z tym, że jeszcze można się nim ostrzyc.

 

NASADKI

Znamy już rodzaje maszynek, w poprzednich wpisach  omówiliśmy szczegółowo kwestię ostrzy, więc teraz przyszedł czas na kolejne elementy, które powinny nam strzyżenie, golenie i trymowanie umilać i ułatwiać.

Każdy chce być wolny i cieszyć się prawem wyboru. A taką wolność np. w kwestii długości strzyżenia lub pożądanego efektu stylizacji umożliwi Ci zestaw nasadek.

 Strzyżarki i trymery wysokiej jakości, mamy tu na myśli naszą ulubioną firmę Wahl, mają w zestawie nasadki, które są wyprodukowane z tworzyw trwalszych niż zwyczajny plastik. To są takie same specjalistyczne tworzywa, z których wytwarza się akcesoria Wahl z linii profesjonalnej.

Jakość nasadek to pierwszy parametr, który należy ocenić. Po drugie warto zastanowić się jakie nasadki są nam potrzebne do strzyżenia włosów na głowie a jakie do przystrzyżenia brody lub innych części ciała

Są maszynki, do których możesz dopasować nasadki kolorowe. Istnieją także nasadki do strzyżenia okolic za lewym i za prawym uchem. Są i takie, które usuną owłosienie z uszu i nosa.

Brodaci drwale na pewno ucieszą się z mnogości nasadek dodawanych do trymerów, ale miłośnicy klasycznego trzydniowego zarostu lub absolutnej gładzi a`la James Bond będą ukontentowani i bez nich.

 

DŹWIGNIA STOŻKOWA

Nie trzeba a z niej korzystać, ale należy wiedzieć, że maszynki do strzyżenia mają taki bajer. Dźwignia stożkowa może być wielkim ułatwieniem w strzyżeniu. Jest wbudowana w urządzenie, by łatwo było nią operować kciukiem usprawnia gładkie i szybkie przejście i zmianę długości strzyżenia o około 3 mm. Niby nic, ale kto się przyzwyczai, ten już nie będzie chciał się strzyc inaczej.

Teraz już wiesz czego możesz się spodziewać po maszynkach i trymerach. Zapytaj siebie czego chcesz i to kup 😉