silniki w Maszynkach do golenia i trymerach

Silnik to siła napędowa Twojej maszynki. Nie da się ukryć, że to rzecz istotna, gdy chodzi o powzięcie decyzji kupna maszynki czy trymera. Maszynki są zazwyczaj zaopatrzone w dwa typy silników, które krótko sobie tutaj opiszemy. A zatem, który silnik wybrać: wibracyjny, czy obrotowy? Jaka jest praktyczna różnica między nimi? Który silnik będzie bardziej odpowiadał naszym potrzebom?

Silnik obrotowy

Na początek mała porada- jeśli już wybieramy taki silnik to najlepiej szukać maszynek, w których zastosowano silnik obrotowy w połączeniu z akumulatorem niklowo-metalowo-wodorkowym. Taki mix zapewni nam  możliwość użytkowania urządzenia długo.

Maszynka wyposażona wydajny silnik obrotowy będzie pracowała na pewno o wiele ciszej niż ta z silnikiem wibracyjnym. To duża zaleta tego silnika. Na plus jest też tutaj vox populi, bo ten silnik często wybierają profesjonalni barberzy i fryzjerzy, a ten lud akurat się zna. Wibracje, które wytwarza silnik obrotowy są znikome. Co też daje widoczne efekty w dokładności golenia i strzyżenia. Budowa tego silnika jest prosta, może dlatego, że w jego ulepszaniu brali udział także Polacy. A my wiemy, że prostsze znaczy lepsze. Tym samym silnik jest łatwy w naprawie a dodatkowo jego działanie ma tez związek z poruszaniem się ostrzy.

Silnik wibracyjny

Pamiętajmy, że maszynki różnych typów i pracują w swoim stylu. Często uważamy, że maszynka, która „pyka” czy „strzela” gdy ją włączamy, jest zepsuta. Otóż nie. Jeśli posiadamy maszynkę z silnikiem wibracyjnym, to załącza się on dzięki iskrze elektrycznej, która wprawia w ruch pozostałe części mechanizmu trymera. Po prostu elektromagnes z zasady chodzi głośniej. Dlaczego? W swoim skomplikowanym wnętrzu kryje zakładkę, która przesuwa się w górę i w dół wytwarzając ruch silnika. Koniec lekcji fizyki na dziś.

Wibracyjny silnik elektromagnetyczny jest jak radziecki czołg ciężki, mozolny, ale nie do nie do zdarcia. No właśnie, jednak jak to radziecki czołg- ma kilka wad. Adin- pracuje głośniej niż silnik obrotowy. Dwa. Niestety nagrzewa się mocniej niż silnik obrotowy i maszynki z takim silnikiem nie możemy używać godzinami bez przerwy. Tri. Ze względu na dość duże wibracje, które silnik wyzwala, nasze nadgarstki będą nam wdzięczne za niezbyt czasochłonne strzyżenie czy golenie maszynką z silnikiem wibracyjnym. No i czetyrje. Takie silniki są zazwyczaj ciężkie.

Wniosek

Już macie podstawowe rozeznanie w kwestii silników, znacie ich wady i zalety. Jest jak w życiu, każdy ma coś, czego nie ma ten drugi. Teraz trzeba tylko podjąć decyję. A zatem, śmiało !